AKTUALITY


Vzhledem k aktuální situaci kolem šíření koronaviru a vládou přijatých opatření je úklidová akce ve Stonavě, která byla plánovaná na 28. března (s náhradním termínem 4. dubna), odložena na 19. září 2020.

Dne 28. března 2020 (v sobotu) proběhne ve Stonavě třetí ročník jarní úklidové akce "Ukliďme Stonavu - jaro 2020" v rámci dobrovolnického projektu "Ukliďme svět, ukliďme Česko".

Den Země je celosvětový svátek, který se každoročně slaví 22. dubna. Více než miliarda lidí ze 193 států světa si v tento den připomíná ekologické otázky a dopady chování člověka na životní prostředí. Tato tradice vznikla již v roce 1969 na konferenci UNESCO v San Francisku, dnes je největším nenáboženským svátkem, který slaví společně lidé na celé...

Uplynul již více než týden od úklidové akce "Ukliďme
Stonavu - jaro 2019" ve Stonavě, tak můžeme udělat její zhodnocení.

Dne 6. dubna 2019 proběhne ve Stonavě druhý ročník jarní úklidové akce "Ukliďme Stonavu - jaro 2019" pod hlavičkou projektu "Ukliďme svět, ukliďme Česko".

Dne 3. listopadu 2018, ke stému výročí vzniku Československé republiky, vysadili hasiči spolu
s obyvateli Kopytova (Bohumína) a dobrovolníky ze spolku Arnika třicet jedna javorů a pamětní lípu. Vzniklo tím nové stromořadí, na které přispělo více než dvě stě dárců z celé České republiky.

Vážení přátelé životního prostředí. Chtěl bych vám oznámit, že v pořadí již druhá jarní úklidová akce se ve Stonavě pod hlavičkou projektu "Ukliďme svět, ukliďme Česko" uskuteční v sobotu dne 6. dubna 2019. Tímto vás srdečně zvu. Bližší informace budou sdělovány průběžně. Čekají na vás novinky!

Je to právě teď symbolické, neboť v této době zažíváme znovu extrémně horké a suché léto. Každý z nás může v tomto ohledu mnoho udělat tak, abychom šetřili a chránili vodní zdroje.

Po důkladné kontrole vybraných míst bude druhá úklidová akce ve Stonavě odložena z 15. září 2018 na duben 2019. Bližší informace k této plánované jarní úklidové akci budou vyvěšeny
na webu až po novém roce. Důvodem odkladu je vysoká tráva, která zabraňuje sběru odpadu.