AKTUALITY


Je to právě teď symbolické, neboť v této době zažíváme znovu extrémně horké a suché léto. Každý z nás může v tomto ohledu mnoho udělat tak, abychom šetřili a chránili vodní zdroje.

Po důkladné kontrole vybraných míst bude druhá úklidová akce ve Stonavě odložena z 15. září 2018 na duben 2019. Bližší informace k této plánované jarní úklidové akci budou vyvěšeny
na webu až po novém roce. Důvodem odkladu je vysoká tráva, která zabraňuje sběru odpadu.

Po pár týdnech sběru kartonů to vypadá slibně. Hromadí se papírové obaly od čajů, zubních past, rýže, čokolád, cornflakes, sýrů apod.

Po měsících korespondence a čekání jsem obdržel potěšující zprávy. Firmy AWT (Advanced World Transport a.s.) a OKD, a.s. vyjdou naší obci vstříc a provedou úklid černých skládek
na svých pozemcích.

Rád bych vás upozornil na mou první výzvu, která se týká papírových KARTONŮ. Karton je výborný konstrukční materiál, pomocí kterého můžete vytvářet různé kompozitní struktury.

O spolupráci

01.07.2018

Nejen tento web, ale také projekt potřebuje podporu. Iniciativa "Ukliďme Stonavu" přinesla své první ovoce.

Uplynul nějaký čas od první akce "Ukliďme Česko" ve Stonavě a rád bych vás stručně informoval o novinkách na tomto webu. Web bude mít v brzké době svou vlastní doménu a dozná několika změn. V přípravě je podzimní úklidová akce. Veřejnost bude mít možnost se zapojit do doprovodného programu úklidové akce a jiných aktivit. Bezpečnost práce také...

Je pár dní po první úklidové akci "Ukliďme Česko" ve Stonavě a my můžeme udělat její zhodnocení.

Nezapomeňte si vzít s sebou pevnou obuv a vhodné pracovní oblečení. Vezměte si s sebou také reflexní vesty, budeme se pohybovat v okolí silnic.

Fotosoutěž

07.04.2018

Nezapomeňte, že se můžete zapojit do fotosoutěže - Fotosoutěž akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018. Vezměte si s sebou alespoň chytrý mobil. Pro letošní rok byly vyhlášeny následující soutěžní kategorie: kuriozita, před a po, celebrita uklízí a speciální kategorie - video. Můžete vyhrát hodnotné ceny!