KALENDÁŘ AKCÍ


6. 4. 2019: Ukliďme Stonavu - jaro 2019

Vloženo: 20. 2. 2019

Dne 6. dubna 2019 proběhne ve Stonavě druhý ročník jarní úklidové akce pod hlavičkou projektu "Ukliďme svět, ukliďme Česko".

Opět budeme uklízet pozemky Moravskoslezského kraje a pokud Vám není lhostejné životní prostředí v naší obci, zapojte se!

Sraz je naplánován před budovou obecního úřadu ve Stonavě ve 14 h, kde se účastníci akce dozví vše potřebné. Kontaktní osobou, na kterou se můžete obrátit, je Jiří Vepřek. Předpokládané trvání akce je do 17 h.

Akce je určena pro dospělé a letos na Vás čeká pár novinek. Pro případ špatného počasí zvážíme také náhradní termín konání akce (13. dubna 2019). Dešťové přeháňky nejsou špatné počasí.

Bližší informace budou uváděny průběžně na webu iniciativy "Ukliďme Stonavu".

Úspěch konání akce závisí zejména na dobrovolnících a zájem na čistém životním prostředí
v obci je našim společným zájmem.

Zaregistrovat se můžete přes formulář:

https://www.UklidmeCesko.cz/event/20389/ 

Registrace je podmínkou účasti na akci!

Do akce se mohou zapojit také místní spolky a firmy (jako sponzoři nebo dobrovolníci).

Pro dobrovolníky je také připraveno menší občerstvení.

Kapacita akce byla pro letošní rok navržena na 15 osob, ale další zájemce neodmítneme. Pro zajištění úklidu jsou (ještě z minulého roku) k dispozici rukavice a pytle pro opakované nebo jednorázové použití. Další materiál poptáme a dobrovolníkům zapůjčíme pracovní brýle (případně také reflexní vesty). Vaše bezpečnost je pro nás důležitá.

Dobrovolníky srdečně zveme. Vezměte si s sebou pracovní oděv, reflexní vestu, pevnou obuv, kšiltovku a malý batůžek (nebo ledvinku) na občerstvení a osobní věci.

Konání akce v termínu 6. dubna 2019 bude registrovaným účastníkům den předem potvrzeno.

V případě špatného počasí bude konání akce přesunuto na 13. dubna 2019.

Organizace akce: Ing. Jiří Vepřek, Ph.D., Bc. Uršula Byrtusová, DiS. a Bc. Jiří Litomyský7. 4. 2018: Ukliďme Stonavu

 Vloženo: 20. 3. 2018

Již pátým rokem proběhne celorepubliková úklidová akce s názvem "Ukliďme svět, ukliďme Česko". Cílem této akce je úklid černých skládek a drobného nepořádku ve městech, obcích a ve volné přírodě, který za sebou zanechali neukáznění občané nebo firmy, které se takto snaží zdarma zbavovat svého odpadu.

Dne 7. dubna 2018 se bude vůbec poprvé tato úklidová akce konat v naší obci. Uklízet se budou vybrané pozemky v okolí cest. Sraz je naplánován před budovou obecního úřadu ve Stonavě 
ve 13 h, kde se účastníci akce dozví vše potřebné. Kontaktní osobou, na kterou se můžete obrátit, je Jiří Vepřek.

Úspěch konání akce závisí zejména na dobrovolnících. Z tohoto důvodu bychom chtěli požádat občany obce, aby se do akce zapojili. Zájem na čistém prostředí v obci je našim společným zájmem. Zaregistrovat se můžete přes formulář

https://www.uklidmecesko.cz/event/17750

Registrace na akci je nutná.

Do akce se mohou zapojit také místní spolky a firmy. Ocenili bychom například auto s přívěsem pro ulehčení práce dobrovolníkům při zajištění odvozu odpadu z místa sběru směrem 
k přistavenému kontejneru. Jiné návrhy jsou také vítány.

Pro zaregistrované dobrovolníky je po akci zajištěno občerstvení a na akci se vyplatí vzít s sebou také fotoaparát nebo přinejmenším chytrý mobil. V rámci úklidové akce se můžete zapojit do fotosoutěže a hrát o hodnotné ceny v kategoriích kuriozita, před a po, celebrita uklízí a speciální kategorie - video do 3 min. Více na webu www.uklidmecesko.cz.

Kapacita akce byla pro letošní rok navržena na 25 osob. Pro zajištění úklidu byly (pro navržený počet účastníků) přes spolek "Ukliďme Česko" poptány rukavice pro dospělé a děti a pytle 
na opakované nebo jednorázové použití.

Dobrovolníky srdečně zveme. Nyní už jen stačí dobrá nálada, pracovní oděv, reflexní vesta 
a pevná obuv, případně své vlastní pracovní rukavice nebo kleště na odpadky. Z důvodu možných dešťových přeháněk si vezměte s sebou také pláštěnku. Za účast dětí na této akci odpovídají rodiče.

Konání akce v termínu 7. dubna bude registrovaným účastníkům den předem potvrzeno.
V případě špatného počasí se úklidová akce přesouvá na 21. dubna.


Organizační tým: Ing. Jiří Vepřek, Ph.D., Ing. Tomáš Bařák a Bc. Uršula Byrtusová, DiS.